Úvod > O nás > Erasmus

logo.jpg

Naše škola se s velkým nadšením zapojila do nového programu Erasmus+, který je zaměřený na inovativní přístupy ve výuce, konkrétně na učení formou hry a využívání školních zahrad jako vzdělávacího prostoru. Tento projekt si klade za cíl obohatit výukové metody o prvky gamifikace, které podporují aktivní zapojení žáků a zvyšují jejich motivaci k učení.

Cíle projektu

Hlavním cílem tohoto projektu je přinést do naší školy nové vzdělávací přístupy, které spojují hru s učením a využívají přirozeného prostředí, jako jsou školní zahrady, k aktivnímu a zážitkovému vzdělávání. Tyto metody podporují nejen akademický rozvoj žáků, ale také jejich kreativitu, spolupráci a zodpovědnost vůči životnímu prostředí.

Výjezdy do partnerských škol

V rámci projektu mají naši pedagogové jedinečnou příležitost vyjíždět do partnerských škol v Francii, Španělsku a Turecku, kde se seznamují s pokročilými metodami gamifikace výuky. Tyto školy již úspěšně začlenily herní prvky do své výuky a nabízejí inspirativní příklady, jak zapojit žáky do výuky prostřednictvím interaktivních her, soutěží a vzdělávacích aktivit na školních zahradách.

Vzdělávání žáků

Projekt není zaměřen pouze na učitele, ale také na žáky. Ti se aktivně zapojují do různých herních aktivit, které rozvíjejí jejich logické myšlení, spolupráci a samostatnost. Kromě toho se účastní společných online hodin s žáky z partnerských škol, kde společně řeší úkoly a projekty zaměřené na gamifikaci a environmentální vzdělávání. Tyto aktivity žákům poskytují nejen nové dovednosti, ale také možnost navázat mezinárodní přátelství.

Využívání školních zahrad

Jedním z klíčových aspektů projektu je využívání školních zahrad jako živé učebnice. Učitelé a žáci se učí, jak mohou zahrady sloužit jako místo pro učení o přírodě, vědě a ekologii prostřednictvím her a praktických aktivit. Tím se výuka stává nejen zajímavější, ale také přispívá k většímu povědomí o významu udržitelného rozvoje.

Přínos pro školu

Zapojení do tohoto projektu přináší naší škole mnoho výhod. Naši pedagogové získají nové zkušenosti a dovednosti, které jim umožní připravovat výuku, jež bude zábavnější, interaktivnější a přizpůsobená potřebám dnešních žáků. Žáci zase zažívají učení jako hru, což zvyšuje jejich motivaci a zlepšuje výsledky.

Budoucnost projektu

Do budoucna plánujeme pokračovat v zavádění herních prvků do výuky a dále rozvíjet naše školní zahrady jako vzdělávací prostředí. Jsme přesvědčeni, že tento projekt přinese trvalé zlepšení kvality vzdělávání na naší škole a připraví naše žáky na výzvy budoucnosti.

Jsme pyšní na to, že můžeme být součástí tohoto inovativního projektu a těšíme se na další kroky, které nás v rámci programu Erasmus+ čekají.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

logo.jpg

Erasmus+ Programme – KA2 – Cooperation among organizations and institutions Partnership for Cooperation – Small-Scale Partnerships

2023-2-PL01-KA210-SCH-000177947 “Digital Teacher for Digital Generations”

Naše škola se v letošním roce s nadšením zapojila do programu Erasmus+, konkrétně do projektu zaměřeného na rozvoj digitálních kompetencí pedagogů a žáků. Tento projekt má za cíl poskytnout našim učitelům i studentům nové dovednosti a znalosti potřebné pro efektivní využívání moderních technologií ve vzdělávání.

Cíle projektu

Hlavním cílem projektu je zvýšit úroveň digitálních kompetencí našich pedagogů, aby byli schopni co nejefektivněji využívat nástroje a platformy webu 2.0 v každodenní výuce. Díky tomu budou moci přinést do výuky moderní a interaktivní prvky, které nejenže usnadní učení, ale také zlepší zapojení žáků.

Výjezdy do partnerských škol

V rámci projektu se naši pedagogové účastní zahraničních výjezdů do partnerských škol v různých zemích Evropy. Během těchto návštěv se naši učitelé účastní intenzivních školení, kde se učí, jak efektivně používat různé nástroje webu 2.0, jako jsou online platformy, sociální sítě, blogy a další interaktivní nástroje.

Vzdělávání žáků

Projekt není zaměřen pouze na pedagogy, ale i na naše žáky. Ti mají možnost se během projektu zapojit do různých aktivit, které jim pomohou zlepšit jejich vlastní digitální dovednosti. Součástí projektu jsou i společné online hodiny s žáky z partnerských škol. Díky těmto hodinám se žáci učí nejen využívat digitální technologie, ale také pracovat v mezinárodním týmu, což přispívá k jejich celkovému rozvoji.

Přínos pro školu

Tento projekt je pro naši školu velkým přínosem. Díky získaným dovednostem budou naši učitelé schopni připravovat atraktivnější a modernější výukové materiály, které budou lépe odpovídat potřebám dnešních žáků. Zároveň si žáci osvojí důležité digitální kompetence, které jsou nezbytné pro jejich budoucí zapojení do společnosti.

Budoucnost projektu

Do budoucna plánujeme pokračovat v těchto aktivitách a dále rozvíjet digitální kompetence jak našich pedagogů, tak žáků. Věříme, že právě tyto dovednosti budou klíčové pro úspěšné vzdělávání v 21. století a jsme hrdí, že se můžeme podílet na jejich rozvoji.

Jsme rádi, že máme možnost být součástí tohoto významného projektu a těšíme se na další kroky, které nás v rámci programu Erasmus+ čekají.

logo SteamErasmus

Náš první Erasmus projekt, který je zaměřený na zvýšení STEAM dovedností.

Erasmus web

Záznam o návštěvě kolegů u nás ve škole