Veselé zoubky

přidáno: 4. 3. 2018 6:19, autor: Petra Poláčková
Za podpory DM drogerie markt. s.r.o. se dne 16.2.2018 uskutečnil Projektový den "VESELÉ ZOUBKY".  Akce se zúčastnili všichni  žáci naší školy . Úvodem jsme si poslechli veselou písničku o hygieně chrupu. Na návštěvu do školy přišel " KONÍK TONDA" (větší plyšová hračka, vypůjčená z dětské ortodoncie). Prostřednictvím interaktivní tabule jsme si zopakovali, jak náš chrup vypadá, jak zoubky fungují, jak o ně máme pečovat, co zoubkům svědčí a co škodí. Na koníkovi Tondovi jsme si prakticky ukázali , jak se čistí zoubky a všichni  si pak v průběhu dopoledne čistění na Tondovi vyzkoušeli. Pustili jsme si pohádku " Jak se dostat Hurvínkovi na zoubky" a pak si žáci plnili úkoly: vyráběli si zubní chrup, kartáčky, přiřazovali potraviny, které zoubkům prospívají a které škodí. S velkou chutí a se zaujetím čistili koníkovi Tondovi chrup. Děti byly moc šikovné a na závěr dostaly za odměnu  preventivní balíčky.