Školní výlet VII. třídy

přidáno: 29. 6. 2017 10:50, autor: Petra Poláčková

Ve čtvrtek 22.6.2017 jsme celá třída společně vyrazili na výlet do Olomouce. V Ostravě jsme na hlavním nádraží nastoupili do vlaku Regiojet. Cesta byla velmi příjemná, všichni jsme dostali malé občerstvení. Po hodině jízdy jsme dorazili do cíle, nasedli na tramvaj a jeli do historického centra města. Obešli jsme náměstí, posvačili a v místní cukrárně jsme si dali dobrou zmrzlinu. Naše cesta pokračovala Bezručovými sady směrem ke katedrále Sv. Václava. Velmi ochotně se nás ujal místní průvodce a provedl všechny touto památkou. Dále jsme pokračovali k přístavišti, kde jsme se nalodili na loď. Pluli jsme po řece Moravě, děti si vyzkoušely kormidlovat loď a dověděly se od plavčíka pár informací o historii města. Po plavbě všem dětem vyhládlo, proto jsme si zašli na oběd do Hanácké restaurace. Zpět jsme se vrátili k večeru unaveni, ale všichni spokojeni. Počasí nám přálo, výlet se nám vydařil a všem se líbil.

Jiřina Porubková

Školní výlet 2017 VII. třída