Školní kolo v recitaci

přidáno: 16. 4. 2014 11:14, autor: Petra Poláčková   [ aktualizováno 29. 4. 2014 10:55 ]

Dne 28. 3. 2014 proběhlo školní kolo soutěže „Rádi recitujeme“.  Do soutěže bylo přihlášeno 17 dětí, avšak čtyři se z důvodu nemoci nakonec soutěže nezúčastnily. Soutěžilo se jako obvykle ve třech kategoriích podle věku soutěžících.

V nejmladší kategorii 1. - 3. ročník soutěžily pouze dvě dívky, první místo získala Diana Bandyová s básničkou Chodím do školy, druhé místo obsadila Vanesa Bandyová s říkankou Šel Janeček.

V kategorii 4. - 6. ročník soutěžilo šest žáků.  První místo získala dvojice přednášejících Miriam Kandráčová a Emil Bango za básničku Ušáci, druhé místo patří Robertu Balážovi a jeho První pohádce, třetí místo obsadila Julie Weissová s básničkou Sněhulák.

Nejstarších soutěžících v kategorii 7. -10. ročník vystoupilo pět.  První příčku obsadila Maruška Laciová s básničkou Óda na lelky, druhý se umístil Adam Meixner s básničkou Mraveneček a třetí místo za přednes básničky Kolik je na světě věcí ve znakové řeči získal Patrik Kmeťo.

Porota složená ze všech pedagogů měla nelehkou práci. Poděkování patří všem recitátorům a také pedagogům, kteří děti na soutěž připravili

Mgr. Petra Brusová