Školní kolo v pěvecké soutěži 2015

přidáno: 4. 3. 2015 12:42, autor: Petra Poláčková   [ aktualizováno 23. 3. 2015 11:57 ]

Školní kolo pěvecké soutěže, kterou pro žáky společně připravily Mgr. Dagmar Slívová a Bc. Jarmila Buroňová, proběhlo na ZŠ Těšínská v Ostravě v letošním školním roce v úterý dne 3. března 2015 v 10 hodin. Termín soutěže jsme letos museli přesunout kvůli chřipkové epidemii z původně plánovaného únorového termínu až na březen. V letošním ročníku se soutěže zúčastnilo celkem 19 soutěžících zpěváků, kteří byli rozděleni do dvou kategorií.

Do první kategorie byla zařazena všechna soutěžící děvčata. V této kategorii soutěžilo celkem 9 dívek: Simona Majorošová s písničkou „Travička zelená“, Nela Dudešková s písničkou „Kalamajka“, Iveta Poláková s písničkou „Pší, prší“, Antonie Ševčíková s písničkou „Koulelo se, koulelo“, Julie Weissová s písničkou „Padá sníh“, Veronika Kurková s písničkou „Padá sníh“, Michaela Horáková s písničkou „Nestarej se ženo má“, Miriam Kandráčová s písničkou „Maličká su“ a také Veronika Tvrdá s písničkou „Malé kotě“.

Ve druhé kategorii soutěžili všichni chlapci, bylo jich celkem 10: Adam Meixner s písničkou „Sluníčko, sluníčko“, Honza Laštovka s písničkou „Pec nám spadla“, Milan Bango s písničkou „Travička zelená“, Dominik Karchňák s písničkou „Skákal pes“, Adam Sehnal s písničkou „Skákal pes“, Pavel Tichý s písničkou „Já mám koně“, Jirka Baláž s písničkou „Prší, prší“, Mirek Novotný s písničkou „O řebíčku“, Ladislav Kvapil s písničkou „Neťukej“ a také Tomáš Gregor s romskou písničkou.

Tříčlennou porotu nám letos vytvořili: pan ředitel Mgr. Josef Hartoš, paní učitelka Mg. Pavla Rychlá, která neměla v soutěži žádného účastníka a třetí místo v porotě si vylosoval pan asistent Dalibor Lidvín. Hodnocení soutěžících bylo pro porotu nelehkým úkolem, neboť výkony zpěváků byly v obou kategoriích velmi vyrovnané. Nakonec po sečtení hlasů poroty dopadly výsledky na stupních vítězů obou kategorií následovně:

I. kategorie – dívky

1. místo: Tvrdá Veronika

2. místo: Dudešková Nela

3. místo: Ševčíková Antonie

Další umístění: 4. Horáková Michaela, 5. Kurková Veronika, 6. Kandráčová Miriam, 7. Poláková Iveta a Weissová Julie, 8. Majorošová Simona

II. kategorie – chlapci

1. místo: Meixner Adam

2. místo: Novotný Mirek

3. místo: Laštovka Honza

Další umístění: 4. Bango Milan a Gregor Tomáš, 5. Tichý Pavel, 6. Sehnal Adam, 7. Karchňák Dominik, 8. Kvapil Láďa, 9. Baláž Jirka

Pěknou atmosféru a podporu soutěžícím vytvořili pedagogové všech tříd a také spolužáci. Za odměnu si pak mohli všichni v krátké přestávce společně zazpívat písničky s doprovodem na elektrické klávesy, na které hrála Bc. Jarmila Buroňová. V závěru soutěže všem odvážným zpěvákům poděkoval za pěkný výkon pan ředitel Mgr. Josef Hartoš, který soutěžícím předal diplomy a také připravené ceny. Soutěž byla již tradičně zakončena krátkou diskotékou.

Zapsala: Mgr. Dagmar Slívová

Pěvecká soutěž 2015