Pěvecká soutěž 2016

přidáno: 22. 2. 2016 9:41, autor: Petra Poláčková   [ aktualizováno 17. 9. 2017 1:13 ]

Školní kolo pěvecké soutěže, kterou pro žáky společně připravily Mgr. Dagmar Slívová a Bc. Jarmila Buroňová, se v letošním školním roce uskutečnilo 11. února 2016. Soutěž již tradičně probíhala ve třídě Mgr. D. Slívové a byly pozvány všechny třídy a pedagogové. V letošním ročníku se soutěže zúčastnilo celkem 17 soutěžících zpěváků, kteří byli rozděleni do tří kategorií. V každé kategorii byly podle výkonu hodnoceny pouze první tři místa a zbylí žáci, kteří se umístili pod „stupni vítězů“, byli odměněni pamětním diplomem za účast v soutěži, pohádkovým pexesem a malou sladkostí.

První kategorii tvořili žáci přípravného stupně, žáci 1. a 2. ročníku, kteří jsou vzděláváni podle ŠVP díl I., a žáci vzděláváni podle ŠVP díl II. V rámci první kategorie soutěžilo pět žáků: Číž Antonín s písničkou „Tú,tú,tú“, Křenková Simona s písničkou „Travička zelená“, Gelnar Tadeáš s písničkou „Já do lesa nepojedu“, Sivák Jiří zazpíval píseň „Pec nám spadla“ a Szteber Tomáš „Já do lesa nepojedu“.

Do druhé kategorie byla zařazena všechna soutěžící děvčata od druhého do desátého ročníku ŠVP díl I. V této kategorii soutěžilo celkem 5 dívek: Nela Dudešková s písničkou „Sluníčko, sluníčko“, Antonie Ševčíková s písničkou „Na tom pražském mostě“, Julie Weissová s písničkou „Pod naším okýnkem“, Veronika Tvrdá s písničkou „Kalamajka“ a také Vlasta Pawellková s písničkou „Vyletěla holubička ze skály“.

Ve třetí kategorii soutěžili všichni chlapci od druhého do desátého ročníku ŠVP díl I., bylo jich celkem 7: Adam Meixner s písničkou „Severní vítr“, Milan Bango s písničkou „Travička zelená“, Dominik Karchňák s písničkou „Skákal pes“, Adam Sehnal s písničkou „Jede, jede mašinka“, Pavel Tichý s písničkou „Skákal pes“, Ladislav Kvapil s písničkou „Utíkej Káčo“ a také Vítek Jehlář s písničkou „Skákal pes“.

Tříčlennou porotu nám letos vytvořili dva dobrovolníci (paní asistentka Kateřina Pandularovská a paní vychovatelka Jiřina Porubková), třetí porotce byl vylosován z řad učitelů a stal se jim Mgr. David Křivák. Hodnocení soutěžících bylo pro porotu i v letošním školním roce nelehkým úkolem, neboť výkony zpěváků byly ve všech kategoriích velmi vyrovnané. Nakonec po sečtení hlasů poroty dopadly výsledky na stupních vítězů následovně:

I. kategorie

1. místo: Sivák Jiří (přípravný stupeň)

2. místo: Gelnar Tadeáš (2. ročník ŠVP díl I.)

3. místo: Křenková Simona (10. ročník ŠVP díl II.)

II. kategorie

1. místo: Ševčíková Antonie (2. ročník ŠVP díl I.)

2. místo: Tvrdá Veronika (5. ročník ŠVP díl I.)

3. místo: Dudešková Nela (5. ročník ŠVP díl I.)

III. kategorie

1. místo: Meixner Adam (9. ročník ŠVP díl I.)

2. místo: Bango Emil (9. ročník ŠVP díl I.)

3. místo: Kvapil Ladislav (10. ročník ŠVP díl I.)

Pěknou atmosféru a podporu soutěžícím vytvořili pedagogové všech tříd a také spolužáci. Než se porota dohodla na konečném pořadí jednotlivých soutěžících, mohli si všichni žáci v krátké přestávce zazpívat písničky společně s Bc. Jarmilou Buroňovou, která doprovázela děti na klavír. V závěru soutěže byly vyhlášeny stupně vítězů a Mgr. Křivák předal za porotu všem soutěžícím dětem diplomy a pěkné ceny.

V Ostravě dne 11. února 2016                                                                       Zapsala: Mgr. Dagmar Slívová

Fotografie naleznete v galerii.