PC není jen kamarád

přidáno: 1. 2. 2015 1:31, autor: Petra Poláčková   [ aktualizováno 22. 3. 2015 10:40 ]

Třetí projektový den s názvem „Počítač není jenom kamarád“ se uskutečnil 28. 1. 2015. Děti pracovaly ve dvou skupinách.

Žáci nižších ročníků a žáci rehabilitačních tříd se seznamovali s různými prostředky výpočetní techniky, učili se je poznávat, v rámci možností si pod vedením pedagogů povídali, k čemu slouží, které prostředky výpočetní techniky mají doma, na co je využívají děti a na co jejich rodiče. Ne všechny děti však mají doma počítače, tablety a podobné vybavení, děti byly informovány o bezpečném užívání těchto zařízení. V rámci tohoto projektového dne děti plnily jednoduché úkoly na počítači s dotykovým monitorem, na tabletu, interaktivní tabuli a interaktivním stole.

Starší žáci si také připomněli, jaké znají prostředky výpočetní techniky, jejich použití a bezpečnost při jejich využívání. Povídali o tom, co všechno dělají na počítači, kolik času je vhodné u počítače trávit a jaké jiné možnosti zábavy se jim nabízejí. Část připraveného programu se věnovala používání sociálních sítí. Naši žáci jsou vlivem svého postižení důvěřiví a snadno ovlivnitelní, proto jim bylo na příkladech a hrách ukázáno, jak se dají lehce zneužít informace, které o sobě prostřednictvím sociálních sítí sdělují, jak je možné se lehce vydávat za někoho jiného a domnělá kamarádka na opačné straně sítě může být nebezpečný člověk.

Tento projektový den otevřel další téma pro práci v třídních kolektivech na další období.

PC není jen kamarád