Odpoledne s knihou

přidáno: 7. 4. 2015 8:52, autor: Petra Poláčková   [ aktualizováno 7. 4. 2015 9:32 ]
V úterý 31.3. se konal již druhý ročník odpoledne s knihou, který si pro děti připravily členové Oříšku.
Cílem je seznámit děti s historií knih, jak knihy vznikají s druhy knih a kde všude se knihy používají a jaká je předpokládaná budoucnost knih. Díla motivována příběhy z knih.

-          Vyprávění o knize – co to je kniha, historie knihy papyrus, pergamen,  dětské knihy, odborné knihy, knihy pro děti – leporelo. Jak vypadaly knihy dříve, knihy dnes , interaktivní kniha atd., kde se knihy prodávají a kde se ukládají velké množství knih volně dostupné.

Seznámení se spisovatelem H.CH Andersenem -   jeho pohádky, četba pohádky Malá Mořská víla, ukázka z filmu Malá mořská víla

Potom si každý nakreslil obrázek o malé mořské víle.

Ukázka grafického lisu -  monotisky – podpis, otisk palce, obrázek

Výroba velkého leporela - texty o H.Ch.A , obrázky moř.víl a tisky od dětí

Tato akce se konala v rámci projektu Oříšku Soutěží malí i velcí.

Odpoledne s knihou 2015