Keramické tvoření 2015

přidáno: 22. 3. 2015 10:38, autor: Petra Poláčková   [ aktualizováno 11. 5. 2015 11:57 ]

Projektový den: Keramické tvoření

Projektový den s názvem Keramické tvoření, probíhá na škole pravidelně už několikátý rok a připravují ho pro žáky ZŠ Těšínská paní učitelka Mgr. Pavla Rychlá a paní vychovatelka Bc. Ludmila Paláčková. V letošním školním roce proběhlo keramické tvoření ve čtvrtek dne 5. 3. 2015 v naší keramické dílně.

Na projektový den, který trval celé dopoledne, byli žáci rozdělení podle rozpisu do šesti skupin a každá skupina tvořila po dobu 30 minut. Centrálním tématem byli „Motýlci“. Každá třída dostala vykrajovátka ve tvaru motýlka a úkolem dětí bylo zpracovat a vyválet si keramickou hlínu a z placky poté vykrojit tvar motýla. Každý žák si individuálně nebo s dopomocí učitele svého motýlka dozdobil podle své fantazie.

Z jednotlivých motýlků budou po vypálení v keramické peci a na glazurování vytvořeny zvonkohry, které budou zdobit školní zahradu.

Na závěr tvoření dostali všichni žáci drobnou sladkost a každá třída získala i pamětní list z projektového dne a omalovánky s tématem motýlů, které si mohli vymalovat společně ve třídě.

Mgr. Pavla Rychlá

Keramické tvoření 2015