Bylinková babka - projektový den

přidáno: 5. 10. 2014 12:14, autor: Petra Poláčková   [ aktualizováno 11. 11. 2014 10:00 ]

26. září, opět  po roce do naší školy zavítaly Bylinkové babky. Ale ne s bylinkami na kašel či rýmu. Tentokrát babky ukázaly, že bylinky se mohou přidávat i do jídla, které je díky nim prostě skvělé.

Děti si v kouzelné kuchyni mohly prohlédnout a očichat bylinky, které si můžeme vypěstovat doma na zahradě či v květináči za oknem (tymián, bazalku, majoránku, dobromysl, pažitku a česnek). A také se dozvěděli něco o koření, které se k nám dováží z dalekých tropických krajin (skořice, hřebíček, pepř…).

Dozvěděli se, že jako koření slouží nejen nať, ale i kořen, kůra, květy, pupeny a plody.

Pak si každá třída uvařila z nachystaných surovin česnečku a také mohli ochutnat chleba se sádlem, který byl posypaný různými druhy naťové zeleniny.

Během vaření si děti zasoutěžily a při tom se dozvěděly, jak se topí v peci. Nakonec jsme si zazpívali písničku „Pec nám spadla“.

Bylinková babka 2014