Bylinková babka

přidáno: 17. 11. 2015 6:03, autor: Petra Poláčková

Letos, 9. října, opět zavítaly na návštěvu do naší školy bylinkové babky.  Přinesly s sebou hromadu různých bylinek a hlavně dobrou náladu.

Letos děti i dospělí mohli ochutnat různé druhy čajů z bylinek. Dozvěděli se, co který čaj léčí a které bylinky jsou jen na nemoci a které můžeme pít bez omezení.

K čajíčkům si mohli přikousnout chlebíčky s tvarohovou pomazánkou, která byla posypaná různými bylinami, aby věděli, že bylinky používáme nejen k přípravě čaje, ale slouží nám i k ochucení jídla.

Každou bylinku, kterou jsme ochutnávali, mohly děti ošahat a také k ní přičichnout. Dozvěděli se, že mnohé bylinky léčí nejen tím, že je vypijeme či sníme, ony léčí i když k nim čicháme.

Po degustaci si pak děti vyrobily z připravených plátěných sáčků a sušené meduňky vonné pytlíčky, které si mohli zavěsit na krk.

Poté si stihli ještě vyzkoušet formou soutěže jak sbírat bylinky. Odměnou byly pro každého soutěžícího jablíčka z kouzelné zahrádky.

Od bylinkových babiček pak odcházeli všichni v dobré náladě a s sebou si odnášeli jako dárek voňavé pohlazení