PROJEKTOVÝ DEN - MEZILIDSKÉ VZTAHY, ZÁKLADY SLUŠNÉHO A OHLEDUPLNÉHO CHOVÁNÍ

přidáno: 4. 3. 2018 6:22, autor: Petra Poláčková

Dne 12. 1. 2018 se za účasti dětí ze základní školy ve Václavovicích uskutečnil projektový den zaměřený na mezilidské vztahy, slušné a ohleduplné chování.

První část proběhla v tělocvičně školy, kde se naši hosté sešli s dětmi vybraných tříd a společně si zkoušeli vozit kamaráda na vozíčku nebo se na něm samostatně pohybovat, chytali zvukový míč se zavázanýma očima nebo zkoušeli malovat pomocí nohou.

Po svačině byly děti z Václavovické základní školy rozděleny do tříd, kde pro ně vyučující připravili společné činnosti s našimi dětmi, navzájem se poznávaly, povídaly si o svých zájmech a vyráběly každý svou postavičku - sebe.

Na závěr se všechny děti ze školy i hosté sešli v tělocvičně, kde si společně zasoutěžili a zatancovali, každý získal medaili za kamarádství.

Celá akce proběhla v přátelské atmosféře, děti naší školy i hosté získali nové kamarády, nové zkušenosti a jistě přivítají další setkání ať už ve Václavovicích nebo opět v naší škole.


Veselé zoubky

přidáno: 4. 3. 2018 6:19, autor: Petra Poláčková

Za podpory DM drogerie markt. s.r.o. se dne 16.2.2018 uskutečnil Projektový den "VESELÉ ZOUBKY".  Akce se zúčastnili všichni  žáci naší školy . Úvodem jsme si poslechli veselou písničku o hygieně chrupu. Na návštěvu do školy přišel " KONÍK TONDA" (větší plyšová hračka, vypůjčená z dětské ortodoncie). Prostřednictvím interaktivní tabule jsme si zopakovali, jak náš chrup vypadá, jak zoubky fungují, jak o ně máme pečovat, co zoubkům svědčí a co škodí. Na koníkovi Tondovi jsme si prakticky ukázali , jak se čistí zoubky a všichni  si pak v průběhu dopoledne čistění na Tondovi vyzkoušeli. Pustili jsme si pohádku " Jak se dostat Hurvínkovi na zoubky" a pak si žáci plnili úkoly: vyráběli si zubní chrup, kartáčky, přiřazovali potraviny, které zoubkům prospívají a které škodí. S velkou chutí a se zaujetím čistili koníkovi Tondovi chrup. Děti byly moc šikovné a na závěr dostaly za odměnu  preventivní balíčky.

Kloboukový bál 2018

přidáno: 4. 3. 2018 6:18, autor: Petra Poláčková

Ve čtvrtek 15. 2. 2018 se uskutečnil ve slavnostně vyzdobených prostorách školy kloboukový bál pro děti, rodiče a přátele školy. Bál byl opět věnován prevenci rizikového chování, za podpory dotace Moravskoslezského kraje.

Žáci naší školy procvičovali základy společenského chování, naučili se žádat o tanec, seznámili se s různými žánry taneční hudby. Již z názvu plynulo, že hosté byli vyzváni k donesené klobouku, čehož se s nadšením zhostili, zvláště děti internátu pod vedením vychovatelů přišly na bál v nápaditých kreacích vlastní výroby.

Ples zahájily mažoretky a roztleskávačky ze střediska volného času na Odstrčilově ulici pod vedením paní Veroniky Poklopové. V průběhu plesu mohli hosté navštívit plesovou kavárnu, bar s míchanými nápoji, fotokoutek s rekvizitami klobouků, malí i velcí návštěvníci si zasoutěžili, v průběhu akce byli vyhlášeni účastníci bálu s nejhezčími klobouky, vítězové dostali poukázky na míchané nápoje.  Taneční pásmo pro děti si připravily paní asistentky Eva Vítková a Kateřina Gaidečková.

Během bálu se konala tombola pro dospělé, kteří si ihned vyzvedávali své výhry. I v letošním roce program vyvrcholil tombolou pro děti.

Celá akce proběhla ve veselé a slavnostní atmosféře.  Za to patří velký dík všem zaměstnancům, kteří se na akci podíleli a také těm, kteří poskytli ceny do tomboly pro dospělé. Poděkování patří také lidem a firmám, díky kterým jsme potěšili každé dítě výhrou v tombole.

Sponzoři akce:

Ivana Migdalová – finanční dar a ceny do tomboly

Tomáš Václavek – ovoce a zelenina

Dárky do tomboly pro děti:

Auto Peugeot Tichý

Famu Praha

Pojišťovna Alianz

Revírní bratrská pokladna

Maminky z facebookových skupinek

Pizzerie Chachar

Česká pojišťovna

Pustevny 2018

přidáno: 27. 2. 2018 10:56, autor: Petra Poláčková

Divadelní přehlídka Arénka 2018

přidáno: 12. 12. 2017 11:30, autor: Petra Poláčková   [ aktualizováno 29. 1. 2018 10:27 ]

Na představení dětí se můžete podívat zde:

O Koblížkovi

Opékání párků

přidáno: 12. 12. 2017 11:29, autor: Petra Poláčková

Herzogová Iveta, Bc. Růžičková Marcela                                       

Dne 14.9 2017 proběhla akce opékání párků, které se zúčastnily skupiny 1, 2 a 4. Přítomno bylo 16 dětí.

Nejdříve děti nasbíraly suché dříví, které nejdříve nalámaly na menší kousky a uložily do krabic. Individuálně se podílely na krájení zeleniny a párků.

Pak proběhly sportovní hry a soutěže. 

Drakiáda

přidáno: 12. 12. 2017 11:29, autor: Petra Poláčková

Herzogová Iveta                                                      

Dne 18. 10. 2017 skupina číslo 1 a 4 pořádala drakiádu, které se zúčastnilo 11 dětí.

Povídání o podzimu, změny v přírodě a počasí.

Skládání draků. Děti si nejdříve draky poskládaly a pak individuálně pouštěly draka na školním hřišti.

Následně proběhla výtvarná výchova, kde si všechny děti vybarvily svého vlastního draka.

Slavnostní otevření SPC

přidáno: 10. 10. 2017 7:05, autor: Petra Poláčková

Výstava ovoce a zeleniny

přidáno: 10. 10. 2017 6:22, autor: Petra Poláčková   [ aktualizováno 10. 10. 2017 7:42 ]

Jako každý rok se vestibul školy proměnil ve voňavou zahrádku. Žáci tak měli možnost přivonět a ochutnat různé plody ze zahrádky.

Sférické kino

přidáno: 10. 10. 2017 6:20, autor: Petra Poláčková   [ aktualizováno 10. 10. 2017 7:56 ]

Ve středu 13.9. nám v tělocvičně opět vyrostlo kino. Tentokrát se promítal film Polaris.
Co všechno může přinést neobvyklé setkání tučňáka z jižního a ledního medvěda ze severního pólu? 
Kromě nerozlučného přátelství také spoustu zajímavých otázek. Ať jste malí nebo velcí, buďte vítáni v zemi věčného sněhu a ledu, odkud se tak báječně pozorují hvězdy i planety. 
Vědecká výprava může začít!

1-10 of 181